26 października 2017r. (czwartek) o godz. 15.00 sekcja literacka zaprasza wszystkich chętnych słuchaczy do Biblioteki Pedagogicznej (ul. Kościelna) na "Wieczór wspomnień", który odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia istnienia UTW w Starachowicach. To właśnie dekada działalności naszego stowarzyszenia będzie tematem tego spotkania.

Dzisiaj (11.10.2017r.) ze smutkiem pożegnaliśmy naszą koleżankę, ś.p. Hanię Maciąg (*)(*)(*).

Kolejny raz życie brutalnie przypomniało nam piękne i jakże prawdziwe słowa ks. Jana Twardowskiego: " Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ... "

Fundacja "Radostowa" i Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zapraszają na Jesienny Salon Literacki pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Marka Materka, 21 października 2017 r. o godz. 12.00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5.
 
W programie :
 
1. Benefis Jubilatów Agnieszki i Antoniego Dąbrowskich.
2. Wystąpienia Gości Benefisu.
3. Prezentacja Środowisk Twórczych.
4. Jesienny Turniej Jednego Wiersza.
5. Program artystyczny.
 
wstęp wolny

19 października organizowany jest wyjazd do Kielc. W programie: wystawa kapeluszy oraz o godz. 19.00  koncert słynnego na całym świecie zespołu "Hungarian Stete Folk Ballet" w sali Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach w ramach obchodów Roku Kultury Węgierskiej w Polsce pod patronatem Ambasady Węgierskiej oraz Instytutu Kultury Węgierskiej.

Autokar odjedzie z nowego przystanku koło galerii handlowej "Skałka" o godz. 14.00.

Wpłaty (koszt wyjazdu 40-, zł) do 16 października (poniedziałek) w biurze UTW w czasie dyżurów lub u Haliny Sidor.

1. Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu Historyczne Czwartki w Bibliotece - "Kamienna i jej dorzecze" - wykład dr Krzysztofa Gębury. Spotkanie odbędzie się 12 października 2017 r.
o godz. 16.00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.
 
Dr Krzysztof Gębura jest wykładowcą z dużym dorobkiem naukowym oraz doświadczeniem dydaktycznym w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i na innych uczelniach. Był także nauczycielem i dyrektorem liceum ogólnokształcącego i dyrektorem Centrum Szkolenia Samorządu i Administracji.
Podczas pierwszego spotkania dr Krzysztof Gębura przedstawi dzieje geologiczne obszaru dorzecza Kamiennej, opowie o florze i faunie, surowcach oraz o pierwszych ludziach epoki.
 
2. Andrzej Rojek i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na 41 Głośne Czytanie Nocą pt " Trzynastego w piątek czyli co z tym pechem ?" - 13 października (piątek) 2017 r. o godz. 19.00 - Czytelnia MBP - ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.
 

Pierwsze zajęcia z gimnastyki odbędą się 12 października (czwartek).

Podkategorie