Uniwersytet Trzeciego Wieku

Życzenia świąteczne

 

 

                          Bóg nie umarł, On Zmartwychwstał i żyje w naszych sercach - radujmy się więc i weselmy.

 

Alleluja !

 

 

                                                                                                                                                                                         Elżbieta Nowak

 

 

 

 

Komunikaty na kwiecień

 

 

IV Komunikaty dla słuchaczy UTW

na m-c kwiecień 2015

 

10 IV (piątek) g. 16.00 w ZSZ nr 1 (na Bugaju) - poświąteczne spotkanie integracyjne - na wstępie montaż słowno-muzyczny: Ojcze Święty, zostaniesz nazawsze w naszych sercach”. Zapisy i wpłaty 15.00 PLN na tradycyjne potrawy do środy 8. IV br. na dyżurze w biurze UTW.

15 IV (środa) g. 8.15 z parkingu obok ZDZ – wyjazd do Teatru Powszechnego w Radomiu na „Wesele” St. Wyspiańskiego.

17 IV (piątek) g. 16.00 w ZSZ nr 3 – prelekcja z pokazem multimedialnym: Ziemia Święta. Ziemia, która zmieniapołączona z ofertą pielgrzymki do ZIEMI ŚWIĘTEJ w dogodnym dla nas terminie.

18 (sobota) i 22 (środa) IV – wędrówka na trasie: Wielka Wieś – Wąchock – Starachowice. Spotkanie o 9.50 na przystanku MZK ul. Partyzantów i przejazd autobusem linii „A”.

20 IV (poniedziałek) g. 16.00 w SSM na ul. Woj. Pol. 9 – wykład      dr Alicji Krawczyk„Topos ogrodu w kulturzeeuropejskiej”.

23 IV (czwartek) g. 15.00 – wyjazd na baseny do Solca Zdroju spod Galerii Skałka.

24 IV (piątek) g.17.00 w MBP – wieczór poetycki Grupy poetyckiej „Eliksir” UTW z Radomia pt. „Wiosenne divertimento”.

UWAGA: zajęcia we wtorki – 14 IV – historia z B. Berak, 21- spotkanie z A. Brzezińskim, 28 – lit. polska z D. Kiełek ( o St. Wyspiańskim)

W m-cu maju dn. 10 V (niedziela) g. 18.00 organizujemy wyjazd do Teatru w Radomiu na musical „Cabaret”. Zapisy i wpłaty do 20 IV w biurze UTW na dyżurach. Cena biletu wraz z przejazdem – 45.00 PLN

ZAPROSZENIE:MBP na Kochanowskiego 5 zaprasza na spotkanie ze Sławomirem Koprem dn. 16 IV (czwartek) o godz. 16.00. S. Koper ur. 21 XI 1963 w W-wie – polski pisarz, autor książek historycznych. Absolwent Wydz. Historycznego UW. Współpracował zmiesięcznikiem „Uważam Rze”, „Mówią Wieki”, felietonista tygodnika „Do Rzeczy”.

 

 

 

Kabaret z różą

 

 

Sukces Kabaretu z Różą

 

 

           Kabaret z Różą działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Starachowicach po raz drugi zaprezentował się na Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Seniorów – „Teraz My”, który w dniach od 21 do 23 XI br. odbywał się w Warszawie, w sali widowiskowej Domu Kultury dzielnicy Włochy. Kabaret przedstawił program pt. „Reinkarnacja”. Autorem scenariusza, a także reżyserem spektaklu jest dr Janusz Zakrzewski.

         W ciągu 3 dni w Warszawie zaprezentowało się 1442 wykonawców. Byli to soliści, zespoły wokalne, taneczne, folklorystyczne, teatralne, a także chóry, kabarety i pojedyncze osoby popisujące się interpretacją wierszy i piosenek. Jury wysłuchało i oceniło, aż 182 prezentacje.

         Wręczenie nagród i wyróżnień miało miejsce dnia 30 XI. Przy okazji wręczenia nagród wystąpili niektórzy laureaci i można się było przekonać, jak wysoki i czasami, wręcz profesjonalny poziom prezentują. Nagrody były wręczane w poszczególnych kategoriach. Spośród 15 kabaretów z całej Polski tylko 4 wyróżniono nagrodami, a wśród nich także nasz starachowicki kabaret seniorów.

         Podczas warszawskiego festiwalu oglądając wykonawców, patrząc na ich zaangażowanie, nasuwa się refleksja, że nie są ważne nagrody, ale radość z tego, iż mimo swojego wieku, czasem nie najlepszego zdrowia, można jeszcze czerpać radość z tego co się robi i że starszy człowiek nie musi siedzieć w domu i bezmyślnie patrzyć w telewizor, ale także może jeszcze sprawić przyjemność sobie i innym.

         Gratulując emerytom działającym w kabarecie przy UTW trzeba powiedzieć „tak trzymać i to jak najdłużej”. W skład zespołu wchodzi – 8 pań: KrystynaChrząstowska, Bożena Cyran, Grażyna Erbel, Danuta Ryś, Zofia Skrońska,Helena Szymańska, Czesława Wajs, Henryka Zalewska i 5 panów: ZygmuntChojnacki, Adam Cygan, Zygmunt Wiączek, Julian Stąporek – akompaniator i kompozytor piosenki finałowej oraz autor scenariusza i reżyser JanuszZakrzewski, który także wspierał zespół na scenie, w niektórych numerach.

                W Warszawie kabaret zaprezentował skrócony o połowę spektakl ( ze względów regulaminowych), ale starachowicka publiczność będzie mogła w najbliższym czasie obejrzeć nagrodzony program w całości, chyba jednak już po Nowym Roku.

 

Zofia Skrońska

Andrzejki słuchaczy UTW - 2014 r.

Andrzejki  inne niż  wszystkie !

 

                            W tym roku akademickim postanowiliśmy zaproponować słuchaczom, nieco inną formę

                     spędzenia wieczoru andrzejkowego, bardziej nastawioną na wszechstronną rehabilitację

                     zdrowotną. Była to kąpiel w basenie z leczniczą wodą mineralną w Solcu Zdroju. Pomysł

                     bardzo się spodobał i 28.XI w godzinach popołudniowych 35 osobowa grupa słuchaczy

                     wyjechała do Solca.

                             Gorrrący relaks w basenie z wodą siarczkową, leżanki masujące, gejzery, zajęcia aqua

                     aerobowe przez około 3 godz. - co to była za frajda !

                              Szczęśliwi, z postanowieniem, że co miesiąc będziemy korzystać z tej formy

                     wypoczynku, wróciliśmy do Starachowic.

 

                                                                                                                        H. Sidor

 

 

 

 

Życzenia Świąteczne

                                                                                                                                           

                     

 

 

 

 

 

 

 

                           

 

 

 

 

Podkategorie