Ogłaszamy nabór chętnych słuchaczy UTW do SEKCJI WOLONTARIATU. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze w czasie dyżurów (poniedziałki, środy, piątki w godz. 10.00-12.00). Po zebraniu odpowiedniej grupy (minimum ponad 10 osób),  zaprosimy na pierwsze, założycielskie spotkanie z liderami, na którym  zostanie zaproponowany plan i zakres działania sekcji.

Pan Prezydent Starachowic zaprasza::

  • 15 grudnia w piątek o godz. 12.00 na plac "Pod Skałkami" na bicie rekordu w jedzeniu jabłek.
  • 17 grudnia w niedzielę o godz. 15.00, również na plac "Pod Skałkami",  na Wigilię Miejską.

Zapraszamy chętnych na zajęcia z informatyki w Bibliotece Miejskiej (ul. Kochanowskiego). Sekcja informatyczna dysponuje jeszcze wolnymi miejscami.

8 grudnia 2017 r. w Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej o godz. 17.00 kabaret " Z Różą" wystąpi ze swoim programem  "Dziesięciolatki" dla mieszkańców Starachowic.

W ramach cyklu „Historyczne Czwartki w Bibliotece" Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na prelekcję i wystawę pt. „Starachowicka droga do wolności", przygotowaną przez Zbigniewa Bielata i Adama Brzezińskiego, w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Starachowic oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział Starachowice.
Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.

   Zapraszamy na spotkanie sekcji geograficzno-turystycznej (zgodnie z planem zajęć w pierwszy wtorek miesiąca) 05.12.2017 r. o godz. 16.00 do galerii "Skałka" (I piętro DDP "Senior-Wigor). Tematem spotkania będzie: "Św. Mikołaj w tradycji polskiej i światowej". Spotkanie będzie miało charakter "koszyczkowy", tzn.: na spotkanie przynosimy do degustacji wykonane przez siebie lub nabyte produkty kulinarne (słone, słodkie, gotowane, smażone, pieczone, sałatki, ciasta, itp.). Ponieważ wieczór 5/6 grudnia wiąże się z otrzymywaniem prezentów od Św. Mikołaja, dlatego prosimy każdego uczestnika o przyniesienie na spotkanie prezentu ( w kwocie nie przekraczającej 10,- zł) dla "umownej" koleżanki/kolegi. Prezenty zostaną złożone u obecnego na spotkaniu Św. Mikołaja i na koniec spotkania losowo rozdane uczestnikom spotkania. Na spotkanie zapraszamy członków sekcji geograficzno-turystycznej oraz wszystkich chętnych słuchaczy UTW.  

Podkategorie